Rok 2010/11
09 grudzień 2013 14:37:09 / 1400 czytań
Rok 2010/11

Koszykówka dziewcząt
W środę 15 września 2010 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się pierwsze rozgrywki sportowe w tym roku szkolnym. Były to zawody międzyszkolne dziewcząt w koszykówkę. Gimnazjum nr 2 reprezentowała drużyna stworzona przez panią Barbarę Pejko, w skład której weszły Sabina Wójcik (kapitan), Ewelina Motyka, Katarzyna Motyka, Justyna Kobiałka, Julia Minkels, Agnieszka Gródek, Katarzyna Smreczak i Kamila Łaciak. Nasza drużyna wygrała z reprezentacją Poronina 30:0 i przegrała z Gimnazjum w Murzasichlu 9:14.
Przełaje
W środę 22 września 2010 r. odbyła się rywalizacja gimnazjów w biegach przełajowych. W kategorii dziewcząt najlepsze były: z klas pierwszych Aneta Bukowska (miejsce 3), z klas drugich Karolina Sieczka (miejsce 18), z klas trzecich Barbara Kowal (miejsce 15). W ogólnej klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły 8 miejsce. W kategorii chłopców najlepiej spisali się: z klas pierwszych Miłosz Broński (miejsce 11), z klas drugich Jakub Wolak (miejsce 14), z klas trzecich Dawid Krupa (miejsce 13). W ogólnej klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli 5 miejsce.
Koszykówka chłopców
W czwartek 23 września w naszej sali gimnastycznej przeprowadzono rozgrywki międzyszkolne w koszykówkę w kategorii chłopców. Gimnazjum nr 2 reprezentowali m.in. Krzysztof Manista, Mateusz Golda, Kamil Trybuła, Patryk Jankowski, Stanisław Bielawa, Samuel Słama i Szymon Krzeptowski-Sabała.Niestety inauguracja zawodów dla naszych panów nie była udana - przegrali dwa mecze (z Poroninem 5:13 i z Gimnazjum nr 1 w Zakopanem 5:15).
Piłka nożna
We wtorek 28 września 2010 r. w Kościelisku na stadionie Orlik odbyły się międzyszkolne zawody w piłkę nożną chłopców. Reprezentacja naszej szkoły wygrała z zespołem z Harendy 8:1. Niestety nasi piłkarze przegrali też dwa mecze - 0:3 z drużyną z Nowego Bystrego i 3:5 z zawodnikami z Kościeliska. Naszą szkołę reprezentowali m.in. Krzysztof Manista, Dawid Krupa, Andrzej Galica, Szymon Krzeptowski-Sabała, Bartłomiej Majerczyk, Jakub Chorąży oraz Stanisław Bielawa.
Zawody rowerowe
We wtorek 5 października 2010 r. na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym międzyszkolne zawody rowerowe. Tym razem możemy pochwalić się sukcesami. W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna była Sabina Wójcik z klasy IIa (złoto!), siódme miejsce zajęła Anna Szymczak, ósma była Aleksandra Masny, a dziewiąta Natalia Kowalcze. W klasyfikacji drużynowej nasze dziewczęta nie miały sobie równych. Bardzo dobrze zaprezentowali się również panowie. Indywidualnie brąz zdobył Jan Domański z klasy IIId, piąty był Tomasz Wolak, a siódmy Jacek Kosior. Drużynowo chłopcy zdobyli srebro.
Zawody lekkoatletyczne
W czwartek 7 października 2010 r. na stadionie Centralnego Ośrodku Sportu w Zakopanem odbyły się zawody lekkoatletyczne w kategorii gimnazjów. W efekcie końcowym mamy ważne medale w klasyfikacji drużynowej. Nasi panowie zdobyli ostatecznie pierwsze miejsce, a dziewczyny stanęły na najniższym stopniu podium.
Biegi sztafetowe
W środę 13 października 2010 r. na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem obyły się biegi sztafetowe. W ostatecznym rozrachunku nasi chłopcy zajęli czwarte miejsce (skład: Krzysztof Manista, Jakub Zawadzki, Patryk Cybulski, Szymon Krzeptowski-Sabała, Dominik Ustupski, Andrzej Ustupski, Bartosz Ziach, Mateusz Golda, Szymon Palka, Miłosz Broński), natomiast dziewczęta reprezentujące Gimnazjum nr 2 sklasyfikowane zostały na piątej pozycji (skład: Barbara Kowal, Julia Król, Justyna Kobiałka, Magdalena Plata, Aneta Bukowska, Karolina Sieczka, Chiara Kaczor-Di Paola, Karolina Leśnicka, Sabina Makuch i Patrycja Pańszczyk).
Siatkówka dziewcząt
We wtorek 26 października 2010 r. w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały zawodniczki w składzie: Sabina Wójcik (kapitan), Justyna Szydłowska, Julia Minkels, Kamila Łaciak, Anna Szymczak, Anna Zimna, Edyta Pawlikowska, Gabriela Polak oraz Dominika Kluzińska. W sumie rozegrane zostały cztery mecze, a padły następujące wyniki: Bukowina Tatrzańska - Gimnazjum nr 2 2:0 , Gimnazjum przy LO im. Oswalda Bazera - Dzianisz 0:2, Gimnazjum przy LO im. Oswalda Bazera - Gimnazjum nr 2 0:2, Dzianisz - Bukowina Tatrzańska 0:2. Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce.
Przełaje
W zawodach przełajowych, które odbyły się we wtorek 19 października 2010 r. na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem najlepiej indywidualnie wypadł Bartłomiej Ziach, który w swojej kategorii (rocznik 1997) wywalczył trzecie miejsce. W kategorii dziewcząt z pierwszych klas najlepiej zaprezentowała się Natalia Kowalcze, zajmując 11 miejsce. Z drugich klas aż trzy dziewczyny znalazły się w pierwszej dziesiątce - Magdalena Plata (czwarte miejsce), Chiara Kaczor Di Paola (dziewiąte miejsce) i Kamila Łaciak (dziesiąte miejsce). Gorzej zaprezentowali się panowie z rocznika 1996, bowiem najlepszy był Patryk Cybulski (dopiero 23 miejsce). W kategorii uczniów klas trzecich 7 miejsce zajęła Barbara Kowal, a dziewiąta była Patrycja Pańszczyk. Honoru po stronie mężczyzn (rocznik 1995) bronił Mateusz Golda, który sklasyfikowany został na 8 pozycji.
Siatkówka chłopców
W piątek 5 listopada 2010 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się zawody w siatkówkę w kategorii mężczyzn. Nasza drużyna wywalczyła ostatecznie drugie miejsce. Najpierw wygraliśmy 2:O z reprezentacją Gimnazjum przy LO im. Balzera w Zakopanem, jednak później musieliśmy uznać wyższość Gimnazjum w Białce Tatrzańskiej - przegrana 0:2. Sukces dla nas walczyli Andrzej Kozerski, Jakub Zawadzki, Stanisław Bielawa, Dawid Krupa, Kamil Szymczak, Jakub Habrat, Bartłomiej Majerczyk, Kamil Trybuła i Mateusz Golda.
Szkolne zawody w koszykówkę
Od wtorku 16 listopada 2010 r. trwają nasze szkolne zawody w koszykówkę między poszczególnymi klasami. Mecze rozgrywane są w składach mieszanych (dziewczyny i chłopcy). Klasa Ic pokonała klasę Id (22-12), IIa zwyciężyła z IIc (24-4), a klasa Ib niewielką ilością punktów wygrała z klasą Ia (15-12). Klasa IIIa przegrała jednym punktem z klasą IIIc (25-26), natomiast klasa IIId wygrała z klasą IIIb (24-14). W rywalizacji pierwszoklasistów klasa Ib wygrała z klasą Id (33-11), a następnie również klasa Ib zwyciężyła z klasą Ic (22-12). W rywalizacji między drugoklasistami klasa IIb przegrała z klasą IIa (11-22), po czym dla odmiany klasa IIb wygrała z IIc (35-26). W kolejnym meczu klasa IIIa wygrała z klasą IIIb (30-16) i z klasą IIId (42-19), po czym klasa IIId wygrała z klasą IIIc (35-29), następnie IIIc wygrała z klasą IIIb (26-8). We wtorek 14 grudnia 2010 r. zakończone zostały Szkolne zawody w koszykówkę w składach mieszanych zorganizowane przez panią Barbarę Pejko. Ostatecznie w rywalizacji klas pierwszych I miejsce zajęła klasa Ib, tuż za nią sklasyfikowana została klasa Ia, a III miejsce zdobyła klasa Ie. Następne miejsca zajęły klasa Ic (IV miejsce) i klasa Id (V miejsce). W grupie klas drugich triumfowała klasa IIa, II miejsce zajęła klasa IIb, a trzecia była klasa IIc. W najstarszej kategorii wiekowej I miejsce zajęła klasa IIIa, srebro zdobyła klasa IIIc, brąz przypadł w udziale klasie IIId a na IV miejscu sklasyfikowana została drużyna klasy IIIb.
Zimowe Mistrzostwa Gimnazjum nr 2
W poniedziałek 24 stycznia odbyły się Zimowe Mistrzostwa Gimnazjum nr 2 w zjeździe na snowboardzie i nartach na stoku na Harendzie. W kategorii dziewcząt na snowboardzie najlepsze okazały się: Dominika Gocał z kl. Ie, Paulina Stachura z kl. IIc i Bogusława Mozdyniewicz z kl. IIIc. W rywalizacji chłopców bezkonkurencyjni byli Mariusz Wadowski z kl. IIb, Jakub Wolak z kl. IIb oraz Dominik Ustupski z kl.Ia. W zjeździe na nartach w kategorii dziewcząt najlepsze okazały się: Gabriela Polak z kl. Id, Ewa Mikołajczyk z kl. Ie i Bogusława Mozdyniewicz z kl. IIIa. Zaś w kategorii chłopców na nartach najlepszymi zostali: Jan Domański z kl. IIIb, Antonii Bryniczka z kl. Ia i Szymon Krzeptowski-Sabała z kl. IIIc.