Rok szkolny 2013/14
18 wrzesień 2014 13:48:21 / 1239 czytań

Sukcesy w zawodach snowboardowych!
Nasi uczniowie po raz kolejny pokonali rywali w zawodach snowboardowych, które odbyły się 21.01.2014 r. w Suchem. Spośród dziewcząt najlepsze okazały się Paulina Majerczyk, Maria Chyc, Hanna Kurek, Ewelina Bartol, Marcelina Mrozicka oraz Ewa Maraszewska zajmując kolejno 1, 2, 3, 6 i 9 miejsce. W zjeździe chłopców 5 miejsce zajął Jan Groń, 6 - Jan Walkosz, 9 - Maciej Koperski, 10 - Jakub Skirlinski oraz 11 - Alan Pawlica. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Sukcesy chłopców w piłkę ręczną!
W czwartek 27 marca 2014 r. w Zakopiańskim Centrum Edukacji, (dawnym TTA) odbyły się zawody w piłkę ręczną chłopców. Nasi zawodnicy byli w dobrej formie i wygrali wszystkie mecze. W zaciętym meczu z Gimnazjum nr 3 uzyskali wynik 9:7. W drugim spotkaniu z Gimnazjum nr 1 wygrali wynikiem 11:2. Dzięki tym wynikom, uzyskali dostęp do następnego etapu rozgrywek, który odbył się dzień później, czyli w piątek 28 marca 2014 r. Zawody te odbyły się w sali gimnastycznej w Białym Dunajcu. Mimo ciężkiej walki, nasi przeciwnicy z Białego Dunajca pokazali swoją wyższość i wygrali z Gimnazjum nr 2. Gratulujemy sukcesów i zapraszamy do oglądania galerii zdjęć!

Wygrana dziewcząt w piłkę ręczną!
W środę 2 kwietnia 2014 r. w sali gimnastycznej w Zakopiańskim Centrum Edukacji odbyły się zawody piłki ręcznej dziewcząt w kategorii gimnazjów. Naszym jedynym przeciwnikiem w tych rozgrywkach było Gimnazjum nr 3. Zacięta walka zakończyła się wygraną Gimnazjum nr 2 wynikiem 4:3. Dzięki tej wygranej dziewczyny dostały się do kolejnego etapu rozgrywek, który odbędzie się w piątek 5 kwietnia 2014 r. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Galeria zdjęć pojawi się niebawem!

III miejsce w sztafecie pływackiej
W czwartek 15 maja 2014 roku odbyły się zawody pływackie "Gimnazjada" w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. W sztafecie naszą szkołę reprezentowali: Kacper Dominik, Bartłomiej Sabała-Stoch, Zuzanna Kowalczyk oraz Julia Balcarczyk. Zdobyli oni III miejsce w sztafecie. W zawodach startowali również: Stanisław Kowalczyk, Martyna Mazur oraz Marta Grzesiak. Najwyższy wynik w stylu dowolnym zajął Kacper Dominik z klasy Ia, zdobywając III miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zawody rowerowe
17 czerwca 2014 r. na Górnej Równi Krupowej odbyły się Międzyszkolne Zawody Rowerowe. Nasi uczniowie jak zwykle zajęli bardzo wysokie miejsca. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się Marysia Chyc, Julia Imioło oraz Ola Obertyńska osiągając kolejno II, III i IV miejsce, natomiast wśród chłopców zwyciężył Jan Zwijacz zdobywając I miejsce na podium. Wysokie IV miejsce zajął także Piotr Puch. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów!

Maks Wielgus wicemistrzem Polski!

Uczniowie naszej szkoły niejednokrotnie udowodnili, że mają wiele ukrytych talentów. Uczeń klasy Ib Maks Wielgus 31 maja 2014 r. wystartował w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w squashu, które odbyły się we Wrocławiu. Maks osiągnął sukces - zajął drugie miejsce, tym samym stając jako pierwszy w squashowej historii Podhala na podium IMP. Zdjęcia z tego wydarzenia można oglądnąć pod tym linkiem. Serdecznie gratulujemy tak wielkiego sukcesu i życzymy kolejnych!

Wyniki Ligi Biegowej
W XX Szkolnej Lidze Biegowej, która odbyła się 7 maja 2014 r. na Dolnej Równi Krupowej uczniowie naszej szkoły osiągnęli wspaniałe wyniki. W roczniku 1999 wygrał spośród chłopców Piotr Słowakiewicz. Drugi był Szczepan Sachaj, 4 - Krzysztof Wojciechowski, 9 - Krzysztof Słomka. Spośród dziewcząt najlepsza okazała się Zuzanna Gąsienica Fronek, która zajęła 6 miejsce. Bardzo dobre wyniki osiągnęły także Julia Balcarczyk (7 miejsce), Maria Chyc (8) i Natalia Aleksandrzak (10). W roczniku 2000 wśród dziewcząt 2 miejsce zajęła Joanna Kil, 4 - Maria Ciszek. Miejsca od 6 do 9 zajęły kolejno Maria Toczek, Patrycja Hauke, Maja Buczkowska i Klaudia Jelonek. Spośród chłopców wygrał Piotr Poradzisz, a wysoko sklasyfikowani zostali Zbigniew Karpiel (8), Andrzej Sobczyński (9) i Jan Elantkowski (10). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Biegi przełajowe 11.10.2013 r.
11.10.2013 r. na Dolnej Równi Krupowej odbyły się biegi przełajowe. Nasza szkoła zajęła 1 miejsce w punktacji dziewcząt oraz 2 miejsce w klasyfikacji chłopców. Spośród dziewcząt najlepsza okazała się Joanna Kil zajmując 6 miejsce. 7,8 i 9 miejsce zajęły kolejno Natasza Majerczyk, Maja Ciszek i Zuzanna Gąsienica-Fronek. Na 11 miejscu znalazła się Maria Toczek. Spośród chłopców 9 miejsce zajął Szczepan Sachaj, a 13 Piotr Słowakiewicz.

Sukces w zawodach rowerowych
8 października 2013 r. na Górnej Równi Krupowej zostały zorganizowane Zawody Rowerowe, które nie mogły się odbyć bez udziału naszych uczniów. Pierwsze miejsce wśród dziewcząt zdobyła Joanna Kil, a drugie - Magdalena Stachoń Haziak. Wysokie miejsca zajęły również Ola Obertyńska (5 miejsce), Maria Ciszek (6), Maja Buczkowska (7) oraz Natalia Nasiłowska (8). Spośród chłopców pierwsze miejsce zajął Jan Zwijacz, drugie- Mateusz Walkosz. 5 i 6 miejsce zajęli kolejno Andrzej Buńda oraz Bartłomiej Sabała Stoch, zaś na miejscach 9 i 10 znaleźli się Szymon Stopka i Wojciech Jakubiak. W klasyfikacji drużynowej szkół zarówno wśród dziewcząt, jak i wśród chłopców zajmujemy pierwsze miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Sztafetowe biegi przełajowe "Dzień Edukacji Narodowej"
We wtorek 15.09.2013 r. na Dolnej Równi Krupowej odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe zorganizowane z okazji Święta Edukacji Narodowej. Nasi uczniowie również brali w nich udział - dziewczęta zdobyły 2 miejsce, zaś chłopcy - 4. Gimnazjum nr 2 w Zakopanem reprezentowali: Maria Chyc, Natasza Majerczyk, Klaudia Świrska, Joanna Kil, Maria Ciszek, Maria Toczek, Natalia Aleksandrzak, Natalia Wacław, Zuzanna Sobczyk, Zuzanna Gąsienica Fronek, a także 10 chłopców - Juliusz Mitan, Jan Zwijacz, Wojciech Jakubiak, Piotr Poradzisz, Bartek Sabała-Stoch, Mateusz Nowak, Szczepan Sachaj, Marek Grabacki, Piotr Słowakiewicz i Filip Lipkowski. Gratulujemy sukcesów!

Wyniki zawodów lekkoatletycznych
W czwartek 26 września 2013 r. na Stadionie Centralnego Ośrodka Sportowego w Zakopanem odbyły się zawody lekkoatletyczne, w których nasza szkoła zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół, a także spośród dziewcząt! Wśród dziewcząt w biegu na 100 m najlepsza z naszej szkoły okazała się Klaudia Świrska, zajmując trzecie miejsce. Bardzo dobre były także Aga Kubies, Klaudia Jelonek oraz Zuza Sobczyk, zajmując kolejno 5, 6 i 11 miejsce. W skoku w dal najlepiej poradziła sobie Joanna Kil (2 miejsce), a także Maja Buczkowska (5), Aga Kubies (6), Ewa Maraszewska (8), Maria Chyc (10) oraz Maria Toczek (12). W biegu na 600 metrów pokonała wszystkich Joanna Kil. Bardzo dobre pozycje zajęły także Maria Chyc (3 miejsce), Maria Ciszek (4), Maja Buczkowska (5), Maria Toczek (7), Natalia Aleksandrzak (9) oraz Klaudia Jelonek (12). Piąte miejsce w rzucie kulą zajęła Ola Takuśki.
Wśród chłopców w rzucie kulą najlepsi okazali się Jan Zwijacz, Jan Walczak oraz Szymon Stopka, zajmując kolejno 1, 2 i 5 miejsce. W biegu na 100 m najlepsze wyniki osiągnęli Marek Grabacki (2 miejsce), Piotr Słowakiewicz (4), Szymon Stopka (6), Jan Walczak (7) oraz Szczepan Sachaj (8). W bigu na 1000 metrów najlepiej poradzili sobie Szczepan Sachaj (2 miejsce), Piotr Słowakiewicz (4), Krzysztof Wojciechowski (6) oraz Piotr Poradzisz (7). Nasi uczniowie uzyskali także wysokie wyniki w skoku w dal - Jan Zwijacz osiągnął 3 miejsce, Marek Grabacki - 5, Mateusz Nowak i Konrad Wnęk - ex aequo 8 miejsce oraz Piotr Poradzisz zajmując 10 miejsce. Gratulujemy sukcesów!