2015/2016
21 wrzesień 2016 07:58:46 / 181 czytań
Nasi uczniowie najlepsi w Powiecie Tatrzańskim
Po podsumowaniu startów w Lidze Biegów Przełajowych okazało się, że nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce w Powiecie Tatrzańskim! W sezonie 2015/2016 wzięło udział 11 szkół. Puchar dla zwycięzców rywalizacji został wręczony w Urzędzie Miasta na uroczystości podsumowującej. Najlepsi zawodnicy z naszej szkoły to Alicja Zębala z 1 klasy i Maks Wielgus z kl 3b. Gratulujemy sukcesu!

Nasi uczniowie na zawodach lekkoatletycznych
7 czerwca 2016 r. na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu odbyły się międzyszkolne zawody lekkoatletyczne. Nasza szkoła może się poszczycić miejscami na podium w Biegu na 100 metrów, na 600 m i 1000 m pchnięciu kulą, sztafetach oraz skoku w dal. Gratulujemy wszystkim młodym sportowcom!

Skok w dal:
Alicja Zębala (1 miejsce), Zofia Elantkowska (4 miejsce), Weronika Zębala (5), MAria Toczek (6), Barbara Król (8). Wśród chłopców: Adam Bogdanowicz (1 miejsce), Kacper Dominik (9), Radek Teter (10).
Sztefety 4x100 m - Obie drużyny zajęły pierwsze miejsce
Chłopcy - Mikołaj Rydzewski, Michał Krużel, Adam Bogdanowicz, Kacper Dominik
Dziewczęta - Weronika Zębala, Patrycja Hauke, Maria Toczek, Alicja Zębala
Pchnięcie kulą
Julia Szarowicz (2 iejsce), Zuza Dejka (5), Patrycja Hauke (8), Martyna Galica (10).
Andrzej Buńda (1 miejce), Mikołaj Rydzewski (2), Simon Loley (5).
Bieg na 600 metrów
Zofia Staszel (3 miejsce), Karolina Galica (4), Zuzanna Amilkiewicz (5), Barbara Różak (6), Natalia Walkosz-Strzelec (9)
Bieg na 10600 metrów
Bartek Sabała (2 miejsce), Sebastian Stoch (4), Jan Elantkowski (9), Tomek Gąsienica-Mracielnik (10).
Bieg na 100 metrów
Alicja Zębala (1 miejsce), Weronika Zębala (2), Patrycja Hauke (9)
Kacper Dominik (2 miejsce), Michał Króżel (3), Adam Bogdanowicz (4), Mikołaj Rydzewski (6)

Maks Wielgus Mistrzem Polski
4 czerwca 2016 r. Maks Wielgus w warszawskim klubie Squash City rozegrał świetne mecze, które przyniosły mu tytuł Mistrza Polski w kategorii wiekowej BU17.
W finałowym pojedynku pokonał 3:0 Macieja Forreitera ze Szczecina (11;7, 11:6, 11:8). Obecnie Maks Wielgus trenuje pod okiem Macieja Klisia w bielskim klubie Enjoy Squash. Gratulujemy kolejnego sukcesu!

Szkolny Dzień Sportu
z okazji Dnia Dziecka obchodziliśmy Szkolny Dzień Sportu! Rywalizacja klas rozpoczęła się o godz. 9:00, kiedy to klasy stanęły do zawodów sztafetowych.
Uczniowie musieli się zmierzyć z czterema torami. Ku zaskoczeniu widzów najtrudniejszym zadaniem okazały się skoki przez skakankę. Wielu naszych uczniów zachwyciło nas jednak stylem przejścia pod bramkami (zob. miniaturka).
W rywalizacji najlepszymi wynikami poszczyciła się klasa 3c, zaraz za nią uplasowała się 3a, zaś podium zamykała klasa 2c.
W konkurencji indywidualnej najlepsi okazali się:
Sabina Pławecka (1 miejsce), Zuza Amilkiewicz (2) i Zosia Elantkowska (3) oraz
Adam Bogdanowicz (1 miejsce), Andrzej Zięder (2) i Bartek Sabała-Stoch (3).
Gratulujemy kondycji i umiejętności oraz tradycyjnie zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanej przez Mateusza Sumarę z klasy 3c.

Nasi uczniowie na podium!

15 kwietnia 2016 r. na Dolnej Równi Krupowej zostały rozegrane sztafetowe biegi przełajowe. Grupa dziewcząt naszej szkoły zajęła I miejsce, a chłopcy - drugie. Gratulujemy wygranej!

Skład sztafety dziewcząt:

Alicja Zębala, Weronika Zębala, Paulina Maczyszyn, Barbara Bisaga, Karolina Galica, Patrycja Hauke, Kinga Palider, Maria Toczek, Martyna Galica, Magdalena Karcz

Skład sztafety chłopców:

Maksymilian Wielgus, Sebastian Stoch, Bartłomiej Sabała-Stoch, Kamil Gąsienica-Roj, Kacper Dominik, Bartłomiej Zając, Wojciech Cudzich, Paweł Król, Krystian Klimecki, Simon Loley

Więcej informacji z tego zdarzenia oraz fotorelacja jest dostępna na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wyniki XVII Zimowych Mistrzostw Szkoły

W dniu 17 lutego 2016 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Suchem, przeprowadzone w konkurencjach alpejskich - narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Spośród dziewcząt w pierwszej konkurencji najlepsza okazała się Oliwia Wysocka, a zaraz za nią uplasowały się Zuza Kowalczyk oraz Wiktoria Widło. 4 i 5 miejsce zajęły Zuza Amilkiewicz i Marysia Koniuszy. Wśród chłopców najlepszy był Adam Bogdanowicz, a po nim: Jan Rajtar (2 miejsce), Andrzej Buńda (3), Michał Skrzypek (4) i Andrzej Sobczyński (5). W snowboardzie na podium znaleźli się: Michał Mysiński (1), Kuba Hippman (2) oraz Alan Pawlica (3), a z dziewcząt - Marysia Toczek. Gratulujemy wyników!

Rozgrywki międzyklasowe w piłce koszykowej
W naszej szkole odbyły się rozgrywki międzyklasowe w piłce koszykowej. Mecze trwały 2x10 minut. Walka była tak zacięta, że w klasach pierwszych musiały być rozegrane dogrywki.
W klasach pierwszych: 1 miejsce - Ic, 2 miejsce - 1d, 3 miejsce - 1a, 4 miejsce - 1b.
W klasach drugich: 1 miejsce - 2b, 2 miejsce - 2a, 3 miejsce - 2c, 4 miejsce - 2d.
Gratulujemy najlepszym klasom!

I miejsce w sportowej rywalizacji szkół
Chcieliśmy poinformować, że nasza szkoła zajęła I miejsce w sportowej rywalizacji szkół w roku szkolnym 2014/2015. Uroczystość wręczenia pucharów miała miejsce w Urzędzie Miasta, gdzie reprezentowali nas Marysia Ciszek oraz Andrzej Sobczyński wraz z panem Dyrektorem Bogdanem Wojnarskim. Gratulujemy wszystkim sportowcom i życzymy wspaniałych wyników w obecnym roku szkolnym!

XXI Sztafetowy Bieg Niepodległości
8 listopada 2015 r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Sztafetowym Biegu Niepodległości. Nasi zawodnicy osiągnęli bardzo dobry wynik, zajmując III miejsce na podium. Reprezentowali nas: Wojtek Cudzich, Maciej Styrczula, Maksymilian Wielgus, Sebastian Stoch, Michał Skrzypek, Kamil Gąsienica-Roj, Alicja Zębala, Renata Mateja, Zuza Amilkiewicz, Basia Bisaga, Kamila Postrożny i Agnieszka Gąsienica-Sieczka. Gratulujemy sukcesu!

Rozgrywki w piłce siatkowej
13 października 2015 r. zostały rozegrane w naszej szkole międzyszkolne mecze w piłce siatkowej. Nasi zawodnicy zajęli wysokie 3 miejsce. Gratulujemy sukcesu!

Zwycięstwo w Turnieju koszykówki!

Po rozegraniu 3 meczy z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem, nasza drużyna wygrała Turniej koszykówki, który odbył się 8 października 2015 r. Nasze uczennice zagrały w składzie: Basia Bisz (kpt.), Gabrysia Gajak, Zuza Amielkiewicz, Iza Gąsienica-Szymków, Martyna Stoch. Rezerwa: Maria Leśnicka, Wiktoria Widło, Patrycja Stoch, Patrycja Szpunar. Drużyna zakwalifikowała się do rozgrywek w Powiecie Tatrzańskim, które odbyły się 9 października 2015 r. w Białym Dunajcu.
Wyniki zawodów lekkoatletycznych
Zawody lekkoatletyczne odbyły się dnia 18.09.2015r. na Stadionie lekkoatletycznym COS.
Nasze dziewczęta i chłopcy zajęły pierwsze miejsce w sztafecie (4x100 m).