30 październik 2008 14:56:18 / 11697 czytań
Informacja dyrektora szkoły dla rodziców w sprawie dyskotek:

Szanowni Państwo!

Z uwagi na wątpliwości Państwa przedstawione na Plenarnym Zebraniu Rady Rodziców w dniu 15.11.2011 r. związane z organizowaniem dyskotek szkolnych poza szkołą uważam za stosowne wyjaśnienie Państwu tą drogą związane z tym, następujące kwestie:

1. Na terenie szkoły dyskoteki nie mogą być organizowane, ponieważ byłoby to niezgodne z przepisami prawa mówiącymi o wymogach organizacji imprez masowych i przeciwpożarowych.

2. Wobec powyższego po rozmowach z rodzicami uczniów poprzednich roczników, zdecydowaliśmy na organizowanie dyskotek poza szkołą.

3. Na tych dyskotekach uczniowie są dozorowani równocześnie przez co najmniej 5 osób dorosłych, w tym nauczycieli i rodziców.

4. W miejscu, gdzie organizowana jest dyskoteka nie ma żadnych możliwości nabycia i spożywania jakichkolwiek napojów alkoholowych.

5. Jeśli, zdaniem Państwa, uczestnictwo Waszego dziecka w takiej imprezie jest w jakikolwiek sposób dla niego niewłaściwe to proszę o niewyrażanie zgody i zakazanie swojemu dziecku wyjścia na zabawę.

6. Dyskoteka trwa do godziny 20:30. Aby zminimalizować ryzyko wieczornego powrotu dziecka do domu można je osobiście "odebrać" z miejsca zabawy, czym uniemożliwi się ewentualne opóźnienie jego powrotu do domu.

7. W trakcie trwania zabawy uczniowie nie mogą opuszczać miejsca imprezy. Uczeń, który wyjdzie z dyskoteki nie może już na nią wrócić, a poza tym nie wpuszcza się młodzieży spoza szkoły.

8. Powzięliśmy wszelkie możliwe środki, aby zapewnić młodzieży opiekę, bezpieczeństwo na dyskotece oraz zabawę właściwą do wieku gimnazjalistów. Jeżeli jakikolwiek uczeń zachowuje się niewłaściwie, nie wynika to z braku dozoru, ale z jego woli do niewłaściwego postępowania.
Znakomita większość bawi się dobrze i na określonym poziomie, co jest naszym celem i co średnio cztery razy w roku organizujemy dla uczniów.

9. Na koniec apeluję i zachęcam Państwa do angażowania się zarówno w opiekę nad młodzieżą w trakcie dyskoteki, do pomocy w wyszukiwaniu stosownego miejsca zabawy lub udostępniania miejsca, jeśli takowe Państwo posiadają, a także do osobistego odbierania Waszych dzieci po zabawie.

10. W razie dalszych wątpliwości Państwa możemy rozważyć zaniechanie organizowania dyskotek dla naszej młodzieży.

Dyrektor Gimnazjum nr 2
Bogdan Wojnarski

CHROŃMY MŁODYCH PRZED ZAGROŻENIAMI XXI WIEKU.

Zgodnie z ustaleniami prezentujemy wyniki ankiet: Zestawienie ankiet

– dobrodziejstwo czasów współczesnych, bez którego coraz trudniej jest nam się obejść. I nie ma się czemu dziwić. Dzięki niemu, właściwie bez wychodzenia z domu, możemy zdobyć większość potrzebnych nam informacji – do pracy, nauki, codziennego życia. Coraz więcej czasu spędzamy przed komputerem – i my, dorośli, i nasze dzieci. Musimy jednak uświadomić sobie, że prócz niewyczerpanych zasobów wiedzy, sieć niesie ze sobą zagrożenia. Poważne zagrożenia. Badaniami ich od kilku lat zajmują się pracownicy Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie: dr Anna Andrzejewska i prof. dr hab. Józef Bednarek. Kilka miesięcy temu naukowcy przeprowadzili w Gimnazjum nr 2 wykład dla nas, nauczycieli tejże placówki. Temat brzmiał: „Cyberprzemoc i infoholizm. Jak uchronić nasze dzieci przed niebezpieczeństwami, które niosą współczesne technologie informacyjne i komunikacyjne?” Wykład był wręcz fascynujący i wychodziliśmy po nim zaszokowani dotychczasową niewiedzą. Ci, którzy mają dorosłe, ustabilizowane życiowo dzieci, odetchnęli z ulgą jako rodzice. Ale nikt z nas nie odetchnął z ulgą jako nauczyciel i wychowawca młodzieży gimnazjalnej w najtrudniejszym okresie – dojrzewania. Najbardziej skutecznym strażnikiem bezpieczeństwa młodego człowieka jest jednak z oczywistych przyczyn dom rodzinny i rodzice. Dlatego postanowiliśmy umożliwić Rodzicom zdobycie u źródła wiedzy o:
• cyberprzemocy czyli prześladowaniu, zastraszaniu, nękaniu i wyśmiewaniu innych osób za pomocą technologii komunikacyjnych i informacyjnych;
• tym, jak rozpoznać, że dziecko jest prześladowane;
• tym, jakie są skutki cyberprzemocy;
• tym, gdzie szukać pomocy w razie wystąpienia tego zjawiska;
• uzależnieniu od komputera i Internetu, jego objawach i o tym, jak mu przeciwdziałać;
• niebezpiecznych grach, w które dzieci grać nie powinny.
Pod Honorowym Patronatem Pana Burmistrza Miasta Zakopane i przy współpracy z Wydziałem Edukacji, Turystyki i Sportu organizujemy
DLA RODZICÓW, NAUCZYCIELI, PRZEDSTWICIELI INSTYTUCJI ZAKOPIAŃSKICH
W DNIU 5 GRUDNIA 2011 R. O GODZ. 15.00
W SALI OBRAD URZĘDU MIASTA ZAKOPANE
konferencję, którą poprowadzą wspomniani wyżej pracownicy naukowi APS:
p. prof. dr hab. Józef Bednarek
p. dr Anna Andrzejewska

Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą chronić młodych ludzi przed zagrożeniami XXI wieku, którzy chcą nauczyć się udzielać im pomocy wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Gwarantujemy, że poświęcony na konferencję czas nie będzie stracony.

Dyrekcja Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera
Bogdan Wojnarski
Aleksandra Łakomik
Materiały dodatkowe: Uwaga Pedofilia, Niebezpieczne Gry, Rady dla Rodziców, Infoholizm, CYBERBULLYING - CYBERPRZEMOC Zestawienie ankiet