Osiągnięcia
30 październik 2008 15:00:18 / 10277 czytań
Dnia 09.03.2017 r. (czwartek) na stacji narciarskiej Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach odbył się XV Memoriał ks. Tischnera w narciarstwie alpejskim. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów w kategorii gimnazjów oraz w kategorii open, w którym wziął udział pedagog szkolny Tomasz Szybka zajmując 7 miejsce. Oliwia Wysocka z klasy IIIc zajęła pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt, ale warto nadmienić, że czas jaki uzyskała dał by jej też pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich i open kobiet. Michał Króżel również z klasy IIIc sklasyfikował się na piątej pozycji w kategorii chłopcy gimnazjum. Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Po podsumowaniu startów w Lidze Biegów Przełajowych okazało się, że nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce w Powiecie Tatrzańskim! W sezonie 2015/2016 wzięło udział 11 szkół. Puchar dla zwycięzców rywalizacji został wręczony w Urzędzie Miasta na uroczystości podsumowującej. Najlepsi zawodnicy z naszej szkoły to Alicja Zębala z 1 klasy i Maks Wielgus z kl 3b. Gratulujemy sukcesu!
4 czerwca 2016 r. Maks Wielgus w warszawskim klubie Squash City rozegrał świetne mecze, które przyniosły mu tytuł Mistrza Polski w kategorii wiekowej BU17.
W finałowym pojedynku pokonał 3:0 Macieja Forreitera ze Szczecina (11;7, 11:6, 11:8). Obecnie Maks Wielgus trenuje pod okiem Macieja Klisia w bielskim klubie Enjoy Squash. Gratulujemy kolejnego sukcesu!
Fot. Maciej Wielgus
Podczas XXI Sesji Rady Miasta nasze uczennice: Zosia Elantkowska z klasy 1d, Małgosia Stępień z klasy 2a i Joasia Gąsienica-Giewont z klasy 3b odebrały z rąk Burmistrza Miasta Zakopanego dyplom potwierdzający otrzymanie Stypendium Burmistrza Miasta Zakopane oraz symboliczną statuetkę sowy. Burmistrz Leszek Dorula złożył im gratulacje oraz podziękował rodzicom i nauczycielom, którzy przyczynili się do ich sukcesów. My również gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć!
Fot.: Urząd Miasta Zakopane
15 kwietnia 2016 r. na Dolnej Równi Krupowej zostały rozegrane sztafetowe biegi przełajowe. Grupa dziewcząt naszej szkoły zajęła I miejsce, a chłopcy - drugie. Gratulujemy wygranej!


Skład sztafety dziewcząt:
Alicja Zębala, Weronika Zębala, Paulina Maczyszyn, Barbara Bisaga, Karolina Galica, Patrycja Hauke, Kinga Palider, Maria Toczek, Martyna Galica, Magdalena Karcz
Skład sztafety chłopców:
Maksymilian Wielgus, Sebastian Stoch, Bartłomiej Sabała-Stoch, Kamil Gąsienica-Roj, Kacper Dominik, Bartłomiej Zając, Wojciech Cudzich, Paweł Król, Krystian Klimecki, Simon Loley
Więcej informacji z tego zdarzenia oraz fotorelacja jest dostępna na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.


Uczeń klasy 3b, Maks Wielgus został mistrzem Chorwacji. Maks, który trenuje obecnie w bielskim klubie squasha Enjoy, wywalczył mistrzostwo Chorwacji w czasie międzynarodowego turnieju rozgrywanego w Zagrzebiu w miniony weekend. Gratulacje!
Fot.: https://www.facebook.com/max.wielgusUczennica klasy 3 b, Joanna Gąsienica-Giewont, po raz drugi dumnie reprezentowała naszą szkołę w Ogólnopolskim Konkursie Filozoficzno-Oratorskim "Na ścieżkach życia - Tischnerowskie drogowskazy". Jej praca będąca rozwinięciem myśli ks. prof. Józefa Tischnera zakwalifikowała się do ścisłego finału. Gościem honorowym, pod którego patronatem odbył się konkurs, był jak zawsze niezawodny Ojciec Rodziny Szkół Tischnerowskich - Kazimierz Tischner. Asia wystąpiła podczas uroczystego finału konkursowych zmagań, wygłaszając przemówienie na temat wolności: "W dzisiejszym świecie nie wolność jest problemem. Wolność już jest. Pozostało pytanie: co zrobić z wolnością?". Jej niezwykle dojrzała interpretacja myśli Księdza Profesora została nagrodzona wyróżnieniem. Gratulujemy Asi sukcesu!
Chcieliśmy poinformować, że nasza szkoła zajęła I miejsce w sportowej rywalizacji szkół w roku szkolnym 2014/2015. Uroczystość wręczenia pucharów miała miejsce w Urzędzie Miasta, gdzie reprezentowali nas Marysia Ciszek oraz Andrzej Sobczyński wraz z panem Dyrektorem Bogdanem Wojnarskim. Gratulujemy wszystkim sportowcom i życzymy wspaniałych wyników w obecnym roku szkolnym!


Doczekaliśmy się rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu plastycznego "Zabytki Architektury Zakopanego i Podhala". Prace konkursowe wykonane były jeszcze w ubiegłym roku szkolnym na plastyce i zajęciach artystycznych pod kierunkiem pani Joanny Strączej-Bojdy. Nasze uczennice i absolwentki otrzymały trzy nagrody w kategorii malarstwo na papierze w tym: Barbara Bisz z klasy 3c, Oliwia Skupień i Ewa Maraszewska. Przypadły nam również cztery wyróżnienia dla: Małgorzaty Stępień, Apolonii Sapigi, Karoliny Stopki i Agnieszki Król Łęgowskiej. Nagrodzone prace można oglądać w Galerii Dom Doktora przy ul. Witkiewicza 19. Gratulujemy laureatkom i zapraszamy do oglądania wystawy. Na miniaturce jest zdjęcie pracy Małgosi Stępień.
17 września 2015 r. nasza szkoła po raz kolejny brała udział w Rajdzie PTTK pod tytułem "Drogami Skalnej Ziemi". Celem imprezy jest upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa, poprzez poznawanie najbliższych okolic oraz zdobywanie Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK. W tym roku w rajdzie uczestniczyły Gimnazja nr 1, 2 i 3 z Zakopanego. Po przebyciu trasy: Zakopane, Dolina Strążyska, Przełęcz w Grzybowcu, Dolina Małej Łąki, Przysłop Miętusi, Hruby Regiel, Kiry, Polana Biały Potok, uczniowie zgromadzili się w Zajeździe "U Zięby", gdzie przeprowadzono konkurs wiedzy o regionie tatrzańskim. Po raz kolejny nasza szkoła, reprezentowana przez uczniów klasy 3b - Andrzeja Buńdę, Sebastiana Stocha i Jędrka Sobczyńskiego, pod opieką p. Tomasza Szybka - wygrała konkurs. Gratulujemy zwycięstwa i zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć!
Jak już się wielokrotnie przekonaliśmy nasi uczniowie mają wiele ukrytych talentów. Tym razem zaskoczyli nas Jędrek Sobczyński (2b), Krzysiek Wojciechowski (3a) i Jasiek Elantkowski (2c), którzy zdobyli kolejno 2 (ex aequo) i 4 miejsca w Pucharze Polski Polskiego Związku Alpinizmu 2015 r. w Narciarstwie Wysokogórskim. Gratulujemy sukcesu oraz zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia udostępnionych na stronie Klubu Skialpinistycznego KANDAHAR (miniaturka pochodzi z zasobów udostępnionych na stronie klubu, fot. Szymon Słoma)! Z pełną tabelą wyników można się zapoznać na oficjalnej stronie PZA.
Nasi uczniowie jak zwykle zaskakują nas swoimi talentami. W Regionalnym Konkursie Plastycznym z okazji 35-lecia powstania NSZZ "Solidarność" pod hasłami: Solidarni w pracy, nauce, zabawie oraz 35 lat Solidarności - jej bohaterowie zdobyli 7 nagród. I miejsce - Anna Saguła, II miejsca: Iwona Walczak, Ewa Maraszewska i Patrycja Stoch, III miejsca: Klaudia Świrska, Ewelina Pawlikowska i Małgorzata Kowara. Uczniowie wykonali prace konkursowe na zajęciach plastyki i zajęć artystycznych. Wystawę pokonkursową można oglądać w Galerii Strug w ZSP im. A. Kenara. W innym konkursie pt. Wszyscy Razem 2015, w tym roku zatytułowanego "Niepełnosprawni na scenie", III nagrodę otrzymała nasza uczennica Apolonia Sapiga z klasy 1c. Wystawę prac można było zobaczyć podczas ekologicznego pikniku dla dzieci w parku miejskim. Reprodukcje prac nagrodzonych zostaną również opublikowane w kalendarzu wydanym na rok 2016 przez Urząd Miasta Zakopane. Obok na miniaturce jest widoczna praca Poli. Gratulujemy sukcesu wszystkim młodym artystkom!
Nasze uczennice - Agnieszka Kubies z klasy 2a i Małgorzata Stępień z klasy 1b otrzymały wyróżnienia plastyczne w kategorii szkół gimnazjalny w XIV Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym JAN PAWEŁ II - PATRON NAJGODNIEJSZY. Konkurs organizuje Zespół Szkół w Zębie. Uczennice wykonały na lekcjach plastyki pod kierunkiem pani Joanny Strączek-Bojdy przepiękne prace malarskie przedstawiające sylwetkę naszego rodaka Jana Pawła II. Serdecznie gratulujemy! Fotogalerię można obejrzeć na stronie szkoły w Zębie.

27 kwietnia 2015 r. nasi uczniowie - zarówno dziewczyny, jak i chłopcy - zajęli I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych! Zawody odbyły się na Dolnej Równi Krupowej, a w sztafecie pobiegli: Martyna Stoch, Barbara Król, Julia Balcarczyk, Maria Ciszek, Zofia Staszel, Maria Toczek, Agnieszka Gąsienica-Sieczka, Klaudia Walkosz-Zmarzły oraz Natalia Aleksandrzak, a spośród chłopców: Piotr Słowakiewicz, Wojciech Jakubiak, Krzysztof Wojciechowski, Adam Bogdanowicz, Piotr Poradzisz, Olaf Celej, Andrzej Sobczyński, Kacper Dominik i Wojciech Cudzich. Gratulujemy sukcesu i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!
W sobotę 25 kwietnia podobnie jak w poprzednich latach drużyna naszego gimnazjum w składzie: Jakub Kralka, Mikołaj Rydzewski i Kacper Dominik uczestniczyła w eliminacjach powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu. Uczniowie musieli pokonać trudny tor przeszkód na rowerze, rozwiązać dwa testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy. Nasze zmagania zakończyły się tylko udziałem - niestety nie udało się stanąć na podium jak w ostatnich trzech latach. Opiekę nad drużyną pełniła pani Joanna Strączek-Bojda. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia!
Uczniowie naszego gimnazjum otrzymali trzy wyróżnienia w powiatowym konkursie plastycznym, pt.: Wojtkowi Święci zorganizowanym przez szkołę w Gliczarowie Dolnym im. Wojciecha Kułacha - Wawrzyńcoka. Wyróżnienia otrzymali: Jagoda Zaryczańska i Karina Kobiałka z klasy 1b oraz Nikodem Gąsienica-Gliwa z klasy 1d. Nagrody wręczono 21 kwietnia w siedzibie zakopiańskiego Oddziału Związku Podhalan przy ulicy Kościuszki podczas wernisażu wystawy Zaczarowany góralski świat. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia wykonane przez pana Piotra Kyca pobrano z portalu Watra.
25 kwietnia 2015 r. w ramach 15 Dni Tischnerowskich w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie odbyło się rozdanie nagród przyznanych w konkursach inspirowanych twórczością księdza profesora Józefa Tischnera. Uczennica naszej szkoły, Weronika Król Łęgowska z klasy 3d napisała pod kierunkiem pani Ireny Mrozek pracę, która zdobyła wyróżnienie w konkursie literackim Rozwiń myśl.... W ramach spotkania odbyły się także warsztaty filozoficzne oraz występy artystyczne. Organizatorami spotkania było Stowarzyszenie "Drogami Tischnera". Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez panią Irenę Mrozek oraz panią Janinę Kardasińską.
12 marca w Wadowicach czworo uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych w X Jubileuszowej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Tischnerowskie Ślady". Nagrodzona została praca pisemna uczennicy klasy 2b - Joanny Gąsienicy-Giewont oraz film uczniów kl. 1c - Michała Króżela, Simona Loley'a i Kacpra Puchały. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem "Pojęcie solidarności w filozofii księdza profesora Józefa Tischnera". Prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Marzeny Polańskiej. Gratulujemy nagród i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia!

Uczniowie naszej szkoły niejednokrotnie udowodnili, że mają wiele ukrytych talentów. Uczeń klasy Ib Maks Wielgus 31 maja 2014 r. wystartował w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w squashu, które odbyły się we Wrocławiu. Maks osiągnął sukces - zajął drugie miejsce, tym samym stając jako pierwszy w squashowej historii Podhala na podium IMP. Zdjęcia z tego wydarzenia można oglądnąć pod tym linkiem. Serdecznie gratulujemy tak wielkiego sukcesu i życzymy kolejnych!
W roku szkolnym 2006/07 niesamowity sukces osiągnął Mateusz Radom – wówczas uczeń klasy IIa (obecnie już absolwent), który wygrał Małopolski Konkurs Chemiczny organizowany przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Konkurs przebiegał w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. W etapie szkolnym w całym województwie startowało 3000 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 500 osób a do etapu wojewódzkiego 130. Uczeń klasy drugiej Gimnazjum nr 2 w Zakopanem, Mateusz Radom przeszedł przez wszystkie etapy z lekkością elektronu a na dodatek wygrał cały konkurs klasując się na pierwszej pozycji. Jest to wielki sukces ucznia naszej szkoły ale również nauczycielki chemii – Małgorzaty Pawłowskiej, która przygotowywała go do wszystkich etapów. Na uroczystym zakończeniu konkursu, które odbyło się 20 kwietnia 2007 roku na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał zaświadczenie laureata a za zajęcie pierwszego miejsca specjalną nagrodę od sponsorów konkursu w postaci zestawu drukującego, skanującego i kopiującego.
Czy warto się uczyć? Mateusz Radom był zwolniony z kwietniowego egzaminu kompetencji z części matematyczno - przyrodniczej do szkoły średniej.
Kontakt
Gimnazjum nr 2
ul. Sienkiewicza 27
34-500 Zakopane
tel. 018-20-153-12
e-mail: gm2zak@poczta.onet.pl

Wdech, reż. i wykon. Jacek Kolczak i Grzegorz Łojas

Uwaga!
Zakończenie roku szkolnego
23.06.2017 r.
Losowa fotografia
« Biblioteka »
Poniedziałek
8.00 - 11.40; 14.20 - 15.10
Wtorek
8.00 - 13.30
Środa
8.00 - 08.50-14.20
Czwartek
08.50 - 12.25; 14.25-15.10
Piątek
8.00 - 12.25
« Świetlica szkolna »

Świetlica szkolna


otwarta jest
we wszystkie dni nauki
w godzinach:

8.00 - 13.10


« Pedagog »
Poniedziałek:
8.00 - 13
Wtorek
8.00 - 14.30
Środa
8.00 - 9.00; 9.00 - 15.00 - praca w terenie
Czwartek
8.00 - 14.30
Piątek
8.00-10
« Pielęgniarka szkolna »
Wtorek:
8.00 - 15.10
Piątek:
8.00 - 15.10
Najwięcej wyświetleń
Plan Lekcji 67 600
Absolwenci 2010 25 503
Grono pedagogiczne 23 929
Rocznik 2004 22 620
Rocznik 2005 22 452
Absolwenci 2009 22 000

Mamy na stronie: 5453 zdjęć,
142 artykułów oraz 1687 newsów
2007-2019 - Gimnazjum nr 2
Projekt i wykonanie: Mikołaj Mazurkiewicz